Polski Związek Piłki Siatkowej
Juniorzy
09.04.2017

MP juniorów: AKS V LO Rzeszów brązowym medalistą

Od środy do niedzieli w hali MOSiR w Kętrzynie rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorów. O brązowy medal walczył MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i AKS V LO Rzeszów. Medale w tym kolorze zawisły na szyjach młodych zawodników z Rzeszowa.

Kędzierzynianie wygrali wszystkie trzy mecze w grupie A i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, w którym spotkali się z UMKS MOS Wola Warszawa. Po czterech setach ze zwycięstwa cieszyli się warszawianie. Podopiecznym Rolanda Dembończyka pozostała walka o brązowy medal. Tytułu nie obronili także rzeszowanie, którzy po pięciosetowej, zaciętej walce w sobotni wieczór musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsza partia spotkania do stanu 16:14 dla rzeszowian była wyrównana. Drużyny grały niemal punkt za punkt. Jednak od 16 oczka grę zaczęli kontrolować podopieczni Artura Łozy. Kędzierzynianom nie pomogła nawet dobra gra w ataku Lorenca i musieli uznać wyższość AKS-u V LO 21:25.

Druga odsłona meczu miała podobny przebieg, co pierwsza. Od samego niemal początku warunki gry dyktowali zawodnicy z Rzeszowa. Bardzo dobrze w przyjęciu oraz ataku spisywał się Sławomir Busch, który po dwóch setach miał 55% pozytywnego przyjęcia i 9% perfekcyjnego oraz 86% skuteczności w ataku. AKS V LO pewnie wygrał tę partię do 17.

Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla pomimo porażki 0:2 nie złożyli broni. Kolejnego seta zaczęli od prowadzenia 4:1. Wystarczyło kilka nieskończonych akcji i rzeszowianie doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszedł na prowadzenie 19:14. Co prawda, MMKS ZAKSA walczyła do samego końca. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Podkarpacia 25:18.

MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AKS V LO Rzeszów 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)
MMKS ZAKSA:
Lorenc (12), Ziółkowski (8), Rajski (3), Kosian (5), Koliński (4), Krawiecki, Podborączyński (L) oraz Sumara (L), Walczak (2), Szwed
AKS V LO: Marszałek (11), Busch (10), Huber (8), Hudzik (7), Kłęk (9), Karakuła (2), Macheta (L) oraz Burnatowski, Baran

Szczegóły dotyczące finału mistrzostw Polski juniorów znaleźć można na stronie VIS Polska: http://vispolska.pl/pzps/pzps-dokumentacja-meczow-mmp-2017/

Podpis: Katarzyna Porębska, foto Piotr Sumara